This gladiolus offer is for Czech and Slovak growers only. But I can sell bulbs to other EU countries too. If you are interested in some cultivars listed below, please contact me via e-mail. I don´t exchange cultivars - thank you for understanding.

 

Vážení pěstitelé,

nabízím vám některé z přebytků hlíz pro pěstitelský rok 2019. V nabídce hlíz se objevuje to nejlepší z českého a světového sortimentu, včetně několika novinek posledních let. Tradičně neuvádím minimální strop objednávky a budu se snažit vyhovět každé, avšak prosím aspoň o trochu rozumné množství hlíz v ní zahrnutých.

 

Jsem přesvědčen, že biologickou kvalitou mé hlízy patří k tomu nejlepšímu, co lze u nás sehnat - dbám na vyváženou organickou a minerální výživu, dodržuji pozitivní a negativní výběr, přísnou selekci a zásady integrované ochrany rostlin. Hlízy jsou rovněž namořené fungicidně i insekticidně v den sklizně a nevyžadují před sázením žádné zásahy. Cena hlíz, dle velikostních kategorií, je uvedená na konci popisku. Kultivary a množství, co byste si přáli, prosím, napište do mého mailu. Z důvodu tradičně malého množství přebytků si dovoluji vybrat takové velikosti hlíz, které jsou, velikosti tedy neuvádějte, pouze množství. Taktéž neuvádějte objednávky semenáčů nebo kultivarů, které nejsou v nabídkovém listu.

 

Balíčky budu rozesílat v předjaří 2019 (dorazí včas před výsadbou) nebo nyní během listopadu poštou nebo kurýrem, předání hlíz na VČS Gladirisu by mělo být taky možné, ale neslibuji ho. Způsob úhrady je na naší dohodě (specifikujte mailem, jaké jsou Vaše představy a preference a určitě se nějak dohodneme - někteří z vás jsou stálí odběratelé, proto vám rád vyhovím). Osobní odběr je možný.  

 

Většina kultivarů je zobrazena přímo ve fotogalerii nebo zveřejněna mezi fotografiemi z výstav. Pokud budou některé hlízy trochu chycené bakteriózou, přidám za ně nějakou kompenzaci, i když porostou úplně normálně.

 

I letos jsem na výstavách v Rapotíně, Neznašově a Myslowicích ukázal klasy s dobrou stavbou klasu a zdravými tmavě zelenými listy. To je určitá predikce toho, jakého standardu budou i hlízy. Nabízené hlízy nejsou určené na výměnu, kultivarů mám dostatek a rozšiřovat sortiment nemám v plánu. Navíc se mé preference v tom, co je kvalitní mečík, výrazně od většiny pěstitelů a šlechtitelů liší.

 

A nyní si můžete vybírat:

 

INTRODUKCE:

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT DARK RIDE (Šmída 2019) 267 M (Barborka x Regent). Výstavní miniatura s příjemným odstínem syté vínové barvy. Na spodním okvětním plátku je nepatrná bílá pikotáž, která může částečně přecházet na sousední okvětní plátky. Spolehlivě vytváří dlouhé rovné klasy s výbornými výstavními parametry a stoprocentní stavbou bez mezer. Vyniká výbornými růstovými vlastnostmi a vitalitou. Průměrně odolný bazickým chorobám, lodyhu nekřiví. V srážkově a výživou optimálním roce mohou některé klasy ojediněle přerůst do kategorie 300, kdy jako semenáč na výstavě v Rapotíně, v roce 2016, spolehlivě tuto velikostní kategorii opanoval. 122/57 - 23/9/4 - 8,5. Semenáč PS 1408. Malé, střední i velké hlízy. 30 - 45 - 60 Kč.

 

SORTIMENT:

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT AMERICAN DREAM (Hartline 2006) 235 EM. Extrémně zřasená korálově lososová miniaturka se žlutou skvrnou v hrdle. V USA vysoce hodnocená, v mých podmínkách s kratším klasem, avšak bez problémů se stavbou a dobrou vitalitou. Pro delší klasy je nutné dopěstovat větší hlízu. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

BABE (Fietz 2012) 485 EM. Pěkný odstín modré s bílým očkem, v hrdle tmavší modrofialový odstín. Mečík holandského typu s pěknou stavbou a výbornou vitalitou. Dlouhý a rovný stonek. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT BABSBILL (Peeters 2011) 412 M. Světle žlutý, směrem k hrdlu s přechodem do tmavšího odstínu. Vždy vynikající stavba, na britských ostrovech úspěšný soutěžní kultivar. Pozdní. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

BARUNKA (Rýpar 2017) 201 EM. Bílý mečík s výrazným purpurově červeným okem. Špičková soutěžní miniatura. Vylepšená Barborka hlavně co se týče stavby klasu. Sběratel ocenění z výstav. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT BELLEVUE (Rýpar 2011) 477 LM. Sytě vínově oranžový s bílým hrdlem. Výborná stavba klasu, nákvět, zdravotní stav a množivost. Výstavní parametry. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  BLACK BERRY (Mimránek 2013) 258 M. Výborná miniatura v krásném sametově tmavém černém barevném odstínu a jemnou bílou pikotáží. Lehké zřasení a velmi dobrá stavba klasu. 1. místo Rybnik 2016. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

BLACK PEARLS (Labrum 1997) 258 M. Velice spolehlivá červenočerná výstavní miniatura s dlouhým klasem a kvalitní stavbou. Výborný zdravotní stav a vitalita. Malé hlízy. 5 Kč.

 

BLUE BAY (Peeters 2010) EM. Světle modrý dekorační mečík se zajímavým stříbrným nádechem, který nelze reálně vyfotografovat. Možná alternativa ruského Akvatoriya Leta, který je nepěstovatelný. Malé hlízy. 10 Kč

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  BLUE EFFECT (Koníček 2013) 487 M. Vitální mečík moc pěkné fialově modré barvy. Směrem k hrdlu je tmavší, na spodních okvětních plátcích jsou bílé proužky. Plusem je velmi dobrá stavba, což u modráků nebývá zvykem. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

BROADWAY (Alleman 2004) 478 EM. Sytě vínově purpurový s pěknou stavbou klasu a výbornou voskovitostí. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

BUCKEYE BEAUTY (Hartline 2014) 298 M. Krásná pixiola červenohnědé barvy přecházející směrem k hrdlu do hnědé s lososově růžovým nádechem. Špičková voskovitost, což je v této barevné kategorií unikum. Výborná stavba. Vítěz All-American a několika výstav v USA. Hlízy jsou vesměs lehce chycené bakteriózou, proto výrazná sleva oproti loňskému roku. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

CHLEM (Václavík 2009) 487 LM. Tmavě purpurový až modrofialový s bílým páskem a pěkným dvouřadem. Malé hlízy. 8 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT COFFEE (Lelek 2011) 339 M. Velmi atraktivní exotická barevná kombinace s pěknou stavbou klasu. Jeden z nejhezčích okáčů vůbec. Malé hlízy. 10 Kč.

 

CROWNING GLORY (Hartline 2006) 412 M. Krémový až s jemně citronovým odstínem. Výborný vosk a stavba na dlouhém klasu. Opravdu vynikající dvojřad bez mezer. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

CRUSADER (Peeters 2004) 466 M. Velmi vitální vínový mečík s pěknou architekturou klasu. Vítěz All-American. Produkuje větší množství malého brutu. Hlízy jsou vesměs lehce chycené bakteriózou. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

CRYSTAL FAIRY (Hartline 2013) 200 EM. Moc pěkná bílá miniatura s dvojřadem bez mezer a rovným klasem. Směrem k hrdlu přechází do lehce krémového odstínu. Spolehlivá stavba a výborná vitalita. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

CUT ABOVE (Hartline 2011) 256 M. Tmavě červená miniatura s famózní stavbou a nákvětem. Fialové tyčinky. Suverénní ve své kategorii. Malé a velké hlízy. 30 - 60 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  ČERNÝ KÁMEN (Kovařík 1989) 458 EM. Černočervený vitální dekorační mečík holandského typu. Velmi zdravý. Malé hlízy. 5 Kč.

 

ČESÍLKO (Rýpar 1996) 304 M. Krásný dekorační mečík s krátkým stonkem. Barevně nejhezčí zelený mečík. Malé a střední hlízy. 8 - 12 Kč. 

 

DANDY (Rýpar 2010) 377 LM. Sytě levandulový s krémovým hrdlem. Perfektní stavba klasu s výstavními parametry, zároveň špičková množivost a vitalita. Malé, střední a velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

DEANNA (Madeson 2002) 463 LM. Dekorační mečík nádherné starorůžové barvy. Výborná stavba klasu. Jeden z nejkrásnějších mečíků vůbec. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

DRYÁDA (Rýpar 2014) 401 M. Výstavní bílý mečík s žlutým jazykem, levandulovými prašníky a lehkými levandulovými tóny. Vynikající stavba klasu. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  ELIGOR (Koníček 2012) 455 M. Lososově červený dekorační mečík se smetanově žlutým středem. Okraje okvětních plátků s červeným lemem. Už pouze poslední střední hlíza. 20 Kč.

 

ENŠPÍGL (Rýpar 2016) 301 M. Krémově bílý exot s výrazným sytým červeným okem. Výborná stavba klasu a skvělé růstové schopnosti z brutu. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT FLAME EYE (Mimránek 2005) 373 EM. Nádherný levandulově růžový mečík s výrazným růžově červeným okem na spodních třech okvětních plátcích. Parádní barevná kombinace podtržená výbornou vitalitou kultivaru. Jeden z nejkrásnějších okáčů vůbec s výbornou stavbou. Malé a střední hlízy. 6 - 8 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT FOREVER YOURS (Hartline 2011) 415 LM. Velmi nařasený a voskovitý dekorační mečík světle žluté barvy. Barva směrem k hrdlu přechází k tmavší žluté. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

GINFIZZ (Rýpar 2014) 366 M. Krásný sytě vínový mečík s pěkným zkadeřením a bezproblémovou stavbou. Poskytuje dlouhé klasy výstavních parametrů. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

GOLD FEVER (Hartline 2011) 416 M. Špičkově sytě žlutě vybarvený dekorační mečík holandského typu s velmi kvalitní stavbou. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

GOLDEN FANTASY (Šaran 2006) 416 M. Sytě žlutý vitální mečík s pěkným dvouřadem a výstavními parametry. Velmi dobře roste z brutu. Velmi zdravý a hezký. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT INIS (Šaran 2007) 410 LM. Bílo krémový výstavní mečík holandského typu s výbornou stavbou. Boduje na výstavách. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT JURÁŠEK (Koníček 2012) 300 M. Krásná bílá miniatura na hranici 200 a 300 s vynikajícím výstavním dvojřadem. Boduje na výstavách. Malé hlízy. 10 Kč.

Foto zde: https://www.gladiris.cz/Gladiol-JURASEK.JPG

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  KOKETKA (Rýpar 2014) 471 M. Světle levandulový exot s purpurovým jazykem a nahodilými reflexy stejné barvy. Silně zvlněný mečík s výbornou voskovitostí a růstovými vlastnostmi. Malé hlízy. 8 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  LAGUNA (Rýpar 2011) 485 M. Sytě modrofialový s velkým bílým okem. Výborná vitalita a množivost. Spolehlivý mečík. Velmi malé množství hlíz. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  LEDOPÁD (Rýpar 2010) 400 E. Krásný výstavní bílý mečík s levandulovými tyčinkami a poprachem. Maximální vitalita a skvělá architektura klasu. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  MINICAR (Rýpar 2016) 299 M. Hnědá až hnědočervená miniatura s ohnivým očkem. Famózní vybarvení a vitalita. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

MISS MIDAS (Hartline 2008) 314 M. Výrazně zřasený a voskovitý mečík středního odstínu žluté barvy s tmavším spodním okvětním plátkem. Dobré růstové vlastnosti, produkuje dlouhé výstavní klasy. Velmi malé množství hlíz. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  OF SINGULAR BEAUTY (Welcenbach 1992) 500 LM. Krásný bílý výstavní obr. Nejúspěšnější mečík na britských výstavách. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT OLYMPIA (Václavík 2005) 425 LM. Krásný žlutě oranžový mečík s dlouhým klasem a rovným stonkem. Boduje v hodnocení výstav i v anketách diváků. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

ORANGE HERO (Šaran 2017) 425 M. Výrazně zkadeřený a voskovitý mečík středně oranžového odstínu se spodním okvětním plátkem žluté barvy. Pěkná stavba , dobře množí, ovšem velmi nevzhledná špička klasu. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT ORIENTAL GREEN (Šaran 2015) 305 M. Středně zelený dekorační mečík s líbivým červeným očkem na kratším stonku. Netradiční barevná kombinace.  Malé a střední hlízy. 10 - 15 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT PANÍ MILENA (Rýpar 2016) 513 E. Citronově žlutý výstavní obr s vínově červeným očkem. Vynikající nákvět a vitalita. Boduje na výstavách. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

PATHOS (Rýpar 2015) 401 LM. Exotická kombinace krémově bílé se stříkaným krvavě červeným okem a dlouhým klasem. Vysoká vitalita, dělá velký brut. Bodoval na výstavách již jako semenáč. Malé, střední i velké hlízy s lehkou bakteriózou, proto nižší cena. 4 - 6 - 8 Kč.

 

PATRICIA ANN (Longhenry 2007) 545 M. Nejlepší růžový mečík. Výstavní obr vždy s dokonalou stavbou, výborným zdravotním stavem a vitalitou. Povinnost pro každého seriózního pěstitele. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

PINEAPPLE CREAM (Hartline 2013) 313 EM. Extrémně zřasený světle žlutý mečík s výborným nákvětem a výstavními parametry. V r. 2012 vítěz All-American. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.

 

PINK LACE (Frederick 2013) 273 M. Krásná a vitální pixiola kouzelného zbarvení. Pinkově levandulová přechází z okraje okvětních plátků do tmavšího zbarvení na spodní polovině květu, na té vrchní naopak směrem doprostřed světlá. Střední zvlnění a voskovitost, výborná vitalita, stavba a množivost. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  PRIDE AND JOY (Hartline 2012) 373 M. Levandulový v kombinaci se žlutou barvou. Malé a střední hlízy. 10 - 15 Kč.

Foto zde: https://gladworld.org/PICT4023.jpg

 

PROCYON EXOTIC (Václavík 2009) 373 LM. Starorůžový výstavní mečík s dlouhým klasem a vynikajícím nákvětem, šumrovaný krémovými tóny. Jednoznačně nejkvalitnější Václavíkův šumrovaný mečík. Velké hlízy. 15 Kč.

 

PULCHRITUDE (Klutey 1992) 373 M. Velmi vitální zdravý a množivý mečík. Levandulový s pěkným purpurovým okem. Skvělá stavba, nadprůměrné množství puků, dlouhý klas, který nekřiví. Špičková odolnost horkému počasí a suchu. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

PURPLE HAZE (Summerville 2003) 387 E. Výborný raný tmavě fialový dekorační mečík. Směrem k hrdlu květu se barevný odstín na spodních okvětních plátcích ještě ztmaví. Hladký květ s dobrým voskem. Střední hlízy. 8 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT RARE BEAUTY (Hartline 2017) 373 LM. Středně levandulový, směrem ke spodním okvětním plátkům světlejšího odstínu s elegantním purpurovým okem. Krásná barevná kombinace současně s výstavními parametry. Horká novinka od světoznámého šlechtitele. Malé, střední i velké hlízy. 30 - 45 - 60 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT  RED BULL (Šmída 2018) 455 E. Středně sytý karmínově červený odstín směrem k hrdlu přechází k světlejším lehce kouřovým tónům, které jsou patrné i na lemu okvětních plátků. Spodní okvětní plátek zbarven sytě červeně. Výborná stavba klasu s kratším rovným stonkem. Výrazně nadprůměrná tvorba brutu, který skvěle roste. Pro svou barevnou kombinaci, zdravotní stav a množivost má výborné komerční předpoklady.  Malé a střední hlízy. 15 - 20 Kč.

 

RED INVASION (Hartline 2016) 257 E. Tmavě červený výstavní mečík lehce šumrovaný krémovou s paprsky. Malé, střední i velké hlízy. 20 - 30 - 40 Kč. 

 

RISE AND SHINE (Hartline 2010) 315 M. Nádherný dekorační mečík světle žluté barvy s výraznou vínově purpurovou ozdobou na spodních okvětních plátcích. Velmi zdravý a vitální s výbornou množivostí. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

ROBERT S. (Sprinkle 2003) 473 M. Jeden z nejlepších levandulových mečíků vůbec. Kvalitní výstavní parametry umocněné skvělou stavbou na dlouhém klasu. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

SANTA MARIA (Šaran 2015) 401 LM. Bílý s vínově červenými loučemi v hrdle. Výborný dvojřad. Pro výstavní klasy je nutné dopěstovat velkou hlízu. Tvoří velký brut. Malé a střední hlízy. 8 - 12 Kč.

 

SHOWBOUND (Hartline 2008) 475 LM. Špičkový výstavní levandulový mečík s krémovým očkem. Vynikající vitalita a stavba klasu. Malé, střední i velké hlízy. 8 - 12 - 15 Kč.

 

SIRAEL (Koníček 1995) 497 M. Krásný kouřově růžový dekorační mečík. Výborná vitalita. Malé a střední hlízy. 8 - 12 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT SMITELE (Skibinauskas 2000) 299 M. Krásně vybarvená velmi raná miniatura. Světle oranžově okrový s tmavě levandulovými loučemi. Tvoří obrovský brut. V mých podmínkách nejranější kultivar. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

STAR PERFORMER (Hartline 2007) 377 M. Pěkná, tmavě levandulová barva s růžovým okem na bílém podkladu.  Maximálně vitální mečík holandského typu. V současnosti v USA na první pozici TOPTEN. Malé, střední i velké hlízy s lehkou bakteriózou, proto nižší cena. 4 - 6 - 8 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT SUNNY DAY (Šaran 2005) 325 M. Losově oranžová miniatura s bílou linkou na tmavším spodním petálu. Dobrá stavba a rovný stonek. Nejlepší ve své kategorii. Malé a střední hlízy s lehkou bakteriózou, proto nižší cena. 4 - 6  Kč.

 

SUPER CROSS (Hartline 2010) 237 M. Špičkově vybarvená miniatura vysoce ceněná v zámoří. Vítěz All-American a Ed Squires Award a mnoha výstav ve své velikostní kategorii a kategorii semenáčů. Tmavá oranžovošarlatová barva ze spodních petálů přechází směrem nahoru ve světlejší odstín. Povinnost pro milovníky pixiol. Malé, střední i velké hlízy. 6 - 8 - 10 Kč.

 

VYPRODÁNO, PROSÍM NEOBJEDNÁVAT XIXI (Šaran 2007) 278 M. Nádherně vybarvená výstavní pixiola s dlouhým klasem. Malé, střední i velké hlízy. 15 - 20 - 25 Kč.

 

ZORNICE (Šaran 2018) 463 EM. Lososově růžový s karmínovými šípy na bílé. Výstavní mečík s výbornou stavbou. Malé, střední i velké hlízy. 10 - 15 - 20 Kč.